Bilety finał MŚ 2022 (ceny)

Bilety finał MŚ 2022 (ceny)

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze to impreza, na którą świat piłki nożnej z niecierpliwością czeka od czterech lat. Najlepsze reprezentacje świata ponownie staną do walki o najważniejsze piłkarskie trofeum na świecie, a w gronie 32. drużyn znaleźli się również biało-czerwoni. Oczywiście mają bardzo niewielkie szanse na awans do wielkiego finału, jednak dopóki piłka w grze, to wszystko jest możliwe. Sprawdźmy, jak kupić bilety na finał Mistrzostw Świata 2022 w Katarze i ile one kosztują.

Ceny biletów na finał MŚ 2022?

Ceny biletów na finał MŚ 2022 wzrosły średnio o 30% w stosunku do tego, jak wyglądało to przed czterema laty w Rosji. Ponadto będzie ich ograniczona ilość, ponieważ znaczną część z puli wejściówek we własnym zakresie zagospodaruje FIFA. Po 8% pojemności stadionu otrzymają także kibice reprezentacji, które wystąpią w wielkim finale. To sprawia, że przy ograniczonej dostępności cena biletu na finał MŚ 2022 może być naprawdę wysoka. Wejściówki podzielono na trzy kategorie. Te najtańsze kosztują ponad 2500 złotych. Za miejsce drugiej kategorii kibic musi zapłacić z kolei ponad 4200 złotych. Bilety na siedzenia z najlepszą widocznością oraz w pobliżu środkowej linii boiska to koszt około 7000 złotych. Należy pamiętać, że ceny te mogą nieznacznie się zmieniać w zależności od aktualnego kursu riala katarskiego.

Kiedy zostanie rozegrany finał MŚ 2022?

Wielki finał Mistrzostw Świata 2022 odbędzie się 18 grudnia w miejscowości Lusajl, na stadionie Lusail Stadium. To największy obiekt turnieju, który przygotowany jest do przyjęcia około 80 000 kibiców. Mecz zaplanowano na godzinę 16:00 czasu europejskiego i będzie 64. i zarazem ostatnim pojedynkiem podczas Mistrzostw Świata. Przed ich rozpoczęciem największe szanse na grę w finale daje się takim drużynom jak: Brazylia, Anglia, Francja, Hiszpania, Argentyna, Belgia, Niemcy, Holandia, czy też Portugalia.

Gdzie kupić bilety na finał Mundialu 2022?

Jeżeli myślisz, gdzie kupić bilety na finał mundialu 2022, to jedyną opcją są oficjalne kanały FIFA. Międzynarodowa Federacja Piłkarska przygotowała platformę FIFA Tickets, gdzie w dniach 5-28 kwietnia kibice mogli się rejestrować i zgłaszać akces do zakupu biletu na finał. Jedna osoba może kupić maksymalnie 6 biletów na mecz, a ich przydział następuje w drodze losowania. Nastąpi ono niebawem. Jeżeli dany kibic nie wykupi biletów w określonym terminie, to powrócą one do ogólnej puli i zostaną poddane kolejnemu losowaniu. O szansie przyznania biletów decyduje tylko szczęście. Czas i termin rejestracji nie ma znaczenia. Po wylosowaniu, szczegółowe informacje o tym, jak kupić bilety na finał Mistrzostw Świata 2022 w Katarze zostaną przesłane drogą mailową.