Bilety na mecz Polska – Argentyna (ceny)

Bilety na mecz Polska - Argentyna (ceny)

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zakończy zmagania w grupie C spotkaniem z faworyzowaną Argentyną. Podczas tego pojedynku dojdzie do pojedynku dwóch gwiazd światowego futbolu, czyli Lionela Messiego i Roberta Lewandowskiego. Zainteresowanie tym meczem może być bardzo duże. Gdzie kupić bilety na mecz Polska – Argentyna i jak wygląda ich sprzedaż?

Ceny biletów na mecz Polska – Argentyna

Mecz Polska – Argentyna zakończy zmagania w grupie C. W zależności od tego, jak nasi zawodnicy zaprezentują się w poprzednich spotkaniach z Meksykiem i Arabią Saudyjską, może to być mecz o wszystko, mecz o pierwsze miejsce w grupie lub spotkanie o nic. Oczywiście wolelibyśmy tę drugą opcję. Zgodnie z harmonogramem Mistrzostw Świata 2022 mecz odbędzie się 30 listopada o godzinie 20:00 na Lusail Stadium w Lusajl.

Warto zastanowić się nad tym, ile kosztuje bilet na mecz Polska – Argentyna. Polscy kibice na mecz z Argentyną mogą kupić 3200 biletów, co odpowiada 8% pojemności stadionu. Takie są wytyczne FIFA w zakresie dystrybucji wejściówek. Najtańsze bilety na mecz Polska – Argentyna kosztują około 300 złotych. Za miejsca z lepszą widocznością i ulokowane bliżej środka boiska i murawy, kibice muszą zapłacić nawet do 900 złotych.

Gdzie kupić bilety na mecz Polska – Argentyna?

Jak wygląda sprzedaż biletów? Zgodnie z tym, co miało miejsce również w przypadku ostatnich dużych imprez piłkarskich i Mistrzostw Świata, bilety dystrybuowane są bezpośrednio przez FIFA. W tym celu powstała dedykowana platforma, w której kibice mogli się zarejestrować i wyrazić chęć zakupu biletu. Ta platforma to FIFA Tickets. Rejestracja została uruchomiona 5 kwietnia o godzinie 11:00 i zakończona 28 kwietnia. Następnie spośród zarejestrowanych osób zostaną wylosowani szczęśliwcy, którzy mogą dokonać zakupu biletu.

Jedna osoba może kupić maksymalnie 6 biletów na jeden mecz, a także łącznie 60 biletów na cały turniej Mistrzostw Świata 2022. Odbywa się to w formie losowania, dlatego szybkość rejestracji i złożenia wniosku nie miała wpływ na zwiększenie szans na zakup. Często przed mundialem dochodzi do sytuacji, że bilety można odkupić od osób, które nie mogą się pojawić na meczu. Oficjalna procedura zakłada dystrybucję wejściówek tylko poprzez oficjalne kanały FIFA. Jeżeli po wylosowaniu dana osoba nie zakupi biletów w określonym terminie, to wracają one do puli i losowane są ponownie. Ze względu na odległość Kataru od Polski zainteresowanie kibiców biletami może być znacznie niższe, niż w przypadku turniejów rozgrywanych w Europie.