Bilety na mecz Polska – Meksyk (ceny)

Bilety na mecz Polska - Meksyk (ceny)

Na przełomie listopada i grudnia 2022 roku odbędą się XXII finały Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Tym razem gospodarzem będzie daleki Katar. W gronie uczestników turnieju znajduje się również reprezentacja Polski, która po raz 9. w historii awansowała na mundial. Biało-czerwoni trafili do grupy C, gdzie rozpoczną zmagania od meczu z Meksykiem, czyli zespołem, który z dość dużą regularnością gra w fazie pucharowej Mistrzostw Świata. Gdzie kupić bilety na mecz Polska – Meksyk i jak wygląda ich sprzedaż?

Ceny biletów na mecz Polska – Meksyk?

Pierwsze spotkanie na Mistrzostwach Świata 2022 będzie z punktu widzenia polskich piłkarzy najważniejsze. Przed mundialem bukmacherzy wskazują na Polskę i Meksyk jako zespoły, które powinny walczyć o drugie miejsce w grupie C i awans do 1/8 finału. Pierwsze miejsce w grupie zdaje się być zagwarantowane dla Argentyńczyków. W związku z tym od wyniku tego meczu będzie zależało to, czy Polacy przybliżą się do awansu, czy jednak mocno skomplikują sobie sprawę. Mecz Polska – Meksyk odbędzie się 22 listopada o 17:00 czasu polskiego i będzie drugim spotkaniem w grupie C. Wcześniej Argentyna zagra z Arabią Saudyjską. Mecz biało-czerwonych odbędzie się na Stadium 974 w Doha.

Ile kosztuje bilet na mecz Polska – Meksyk? Ceny biletów na to spotkanie rozpoczynają się od około 300 złotych za najsłabsze miejsce. Jeżeli chcielibyście kupić bilety na siedzenia zlokalizowane bliżej centrum boiska oraz z lepszym widokiem, to ich cena może wynosić nawet około 900 złotych. Bilety na mecz Polska – Meksyk otrzyma tylko 3200 kibiców znad Wisły. Zgodnie z regulacjami FIFA polskim kibicom przysługuje 8% pojemności stadionu.

Gdzie kupić bilety na mecz Polska – Meksyk?

Procedura ubiegania się o bilety wygląda bardzo podobnie do tego, jak miało to miejsce przed czterema laty przy okazji mundialu w Rosji. Jak wygląda sprzedaż biletów? Pierwszym krokiem jest rejestracja konta kibica na FIFA Tickets i zgłoszenie akcesu o bilet. Ten etap możliwy był w dniach 5-28 kwietnia na oficjalnej stronie FIFA. Kolejnym krokiem jest wylosowanie szczęśliwców, którzy będą mogli zakupić bilet. Jeżeli w przypadku wylosowania biletów, nie opłacisz ich w terminie, to wrócą one do puli i ktoś inny na tym skorzysta. Dystrybucja biletów na Mistrzostwa Świata 2022 może odbywać się tylko poprzez kanały organizatora FIFA.

Każdy z kibiców może ubiegać się o 6 biletów na jeden mecz. Łączna pula przyznanych biletów nie może przekroczyć 60 na cały turniej Mistrzostw Świata. O potencjalne wylosowania biletu decyduje szczęście. Czas rejestracji nie ma wpływu na zwiększenie szans kibiców, dlatego nie ma różnicy, czy rejestrowałeś się 5, czy 28 kwietnia.