Bilety na MŚ w Katarze – gdzie i jak kupić?

Bilety na MŚ w Katarze - gdzie i jak kupić?

Mistrzostwa Świata 2022 w piłce nożnej odbędą się na przełomie listopada i grudnia w Katarze. Pierwszy mecz turnieju zaplanowano na 21 listopada, a wielki finał odbędzie się 18 grudnia. Tradycyjnie zainteresowanie kupnem biletów na mecze mundialu jest dużo większe, niż ich realna liczba. Jak kupić bilety na MŚ 2022 i ile one kosztują? Sprawdźmy.

Ceny biletów na MŚ 2022 w Katarze

Na uwagę zasługuje fakt, że zgodnie z pojemnością stadionów na wszystkich meczach Mistrzostw Świata 2022 może być łącznie nawet około 3 miliony kibiców. Co ciekawe tylko 2 miliony wejściówek trafią do kibiców, a pozostały milion zachowała dla siebie FIFA i rozda je według własnego uznania, w tym przede wszystkim partnerom i sponsorom wydarzenia, a także oficjelom. Warto zastanowić się nad tym, jaka jest cena biletów na mundial. Różni się ona w zależności od tego, o jakiej fazie turnieju myślimy.

Oczywiście najniższa cena biletów MŚ 2022 w Katarze dotyczy rozgrywek grupowych. Tu za podstawowe miejsca należy zapłacić około 300 złotych. Jeżeli kibice chcą zagwarantować sobie lepszą widoczność i siedzieć bliżej centrum boiska, to cena wzrasta do około 900 złotych. Nie dotyczy to jednak meczu otwarcia Katar – Ekwador. Tu kibice muszą liczyć się z wydatkiem od 1260 do 2600 złotych. W przypadku meczów fazy pucharowej ceny biletów proporcjonalnie rosną. Wejściówki na mecze 1/8 finału kosztują od 400 do 1150 złotych. Chęć zobaczenia na żywo ćwierćfinału to już koszt od 860 do 1800 złotych. Jeszcze większe sumy trzeba przeznaczyć na półfinały. Tu najsłabsze miejsca zaczynają się od 1500 złotych, a najlepsze kosztują powyżej 4000. Stawki na mecz o trzecie miejsce są takie same, jak w przypadku ćwierćfinału. Wejście na mecz finałowy to już prawdziwy majątek. Ceny najtańszych biletów zaczynają się od 2500 złotych, a najdroższych kończą na blisko 7000 złotych.

Gdzie kupić bilety?

Jeżeli zastanawiacie się, gdzie kupić bilety na MŚ 2022 w Katarze, to możliwe jest to tylko za pomocą oficjalnej strony FIFA. Rejestracja zainteresowanych kibiców była otwarta od 5 do 28 kwietnia na platformie FIFA Tickets. Kolejnym krokiem będzie rozlosowanie szczęśliwców, którzy będą mogli nabyć wejściówki. O tym, jak kupić bilety na MŚ 2022 dowiesz się w dedykowanym mailu od organizatora, jeżeli zostaniesz wylosowany. Brak dokonania zakupu wejściówki w odpowiednim czasie skutkuje tym, że powraca ona do głównej puli. Jedna osoba może kupić maksymalnie 6 biletów na jeden mecz, a także 60 biletów na cały turniej Mistrzostw Świata. Ponadto kibice danej reprezentacji mogą liczyć na pulę wejściówek stanowiących 8% pojemności stadionu, na którym ich ulubieńcy rozgrywają spotkanie. Tak wyglądają procedury i wytyczne przygotowane przez FIFA i organizatorów.