Bilety na mecz Polska – Arabia Saudyjska (ceny)

Bilety na mecz Polska - Arabia Saudyjska (ceny)

W listopadzie 2022 roku reprezentacja Polski w piłce nożnej po raz 9. w historii rozpocznie zmagania w Mistrzostwach Świata. Drugi mecz grupowy zagramy z teoretycznie najsłabszym rywalem w grupie C, czyli z Arabią Saudyjską. Oczywiście tego przeciwnika nie można lekceważyć, a wynik może mieć kluczowe znaczenie w walce Polaków o awans do fazy pucharowej. Gdzie kupić bilety na mecz Polska – Arabia Saudyjska i jak wygląda ich sprzedaż?

Ceny biletów na mecz Polska – Arabia Saudyjska

Mecz Polska – Arabia Saudyjska będzie spotkaniem drugiej kolejki grupy C. W zależności od wyniku biało-czerwonych z Meksykiem, będzie to mecz o potwierdzenie awansu lub podtrzymanie szans. Teoretycznie w gorszej sytuacji powinni być gracze Arabii Saudyjskiej, którzy w pierwszym meczu zagrają z Argentyną. Ponadto gracze z Azji uznawani są za outsidera grupy C. Spotkanie zostanie rozegrane 26 listopada o godzinie 14:00 czasu polskiego. Obie reprezentacje zmierzą się na Education City Stadium w miejscowości Ar-Rajjan.

Sprawdźmy, ile kosztuje bilet na mecz Polska – Arabia Saudyjska. Zgodnie z wytycznymi organizatorów i przyjętymi standardami kibice z Polski mogą zakupić 3628 biletów na to spotkanie. Daje to równo 8% pojemności całego stadionu, na którym odbędzie się mecz. Bilety na mecz Polska – Arabia Saudyjska kosztują od 300 złotych wzwyż. Za miejsca z najlepszą widocznością i ustawieniem względem murawy należy zapłacić już około 900 złotych. To stosunkowo duże kwoty, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że to tylko spotkania grupowe, a każdy kolejny mecz w fazie pucharowej będzie kosztował jeszcze więcej.

Gdzie kupić bilety na mecz Polska – Arabia Saudyjska?

Na czym polega sprzedaż biletów na mecz Polska – Arabia Saudyjska? Międzynarodowa Federacja Piłkarska FIFA przygotowała dedykowana platformę FIFA Tickets. To na niej w dniach 5-28 kwietnia mogli rejestrować się polscy kibice, którzy chcieli zakupić bilety. Rejestracja jest już zakończona i niedługo powinno nastąpić losowanie biletów. Tradycyjnie zgłoszeń jest kilkanaście lub kilkadziesiąt razy więcej, niż biletów udostępnionych do otwartej sprzedaży.

Szczęśliwcy zostaną poinformowani o możliwości zakupu biletów drogą elektroniczną. Jeżeli nie zrobią tego w określonym czasie, to bilety na mecz Polska – Arabia Saudyjska wrócą do puli i będą podlegały ponownemu przydzieleniu. Każdy kibic może kupić maksymalnie 6 biletów na jeden mecz i łącznie 60 biletów na cały turniej Mistrzostw Świata 2022. Dystrybucja biletów może odbywać się tylko za pośrednictwem oficjalnych kanałów FIFA.